Param, 2014 yılında kurulan ve bir yıl içerisinde BDDK’dan lisans alan, Türkiye’nin ilk elektronik para kuruluşudur. Aynı zamanda, elektronik para, ön ödemeli kart, fiziki ve sanal POS, e-cüzdan gibi geniş bir yelpazede bireysel ve kurumsal müşterilere hizmet sunmaktadır.

Sektöründe öncü olan Param; Troy, MasterCard, Visa ve Discover kart şemaları ile kart ihraç etme lisanslarının tümüne sahip tek elektronik para kuruluşu ve BKM TechPOS platformunun da ilk ve tek banka dışı üyesidir.

Merkez Bankası onaylı olan Param, 6,5 milyon ön ödemeli kart ile sektöre adım attığı günden bu yana ilklere imza atmaktadır.

Discover Global Network 2019 Ödülleri’nde “İlk TROY Global Kart İhracı Yapan Elektronik Para Kuruluşu” ödülünün sahibi olan Param, avukatlar için sunduğu BaroKart ve Adalet Bakanlığı’na bağlı personel için sunduğu AdaletKart dahil olmak üzere AVM’leri de içeren 110’dan fazla ortak markalı kart ile işlem gerçekleştirmektedir.

Kartlı ödemenin olduğu her an için sanal POS çözümü sunan ParamPOS; başta e-ticaret firmaları, pazaryerleri, bayi ağı olan firmalar ve sosyal medya vb. kanallardan satış yapan kişiler olmak üzere 50 binin üzerinde kurumsal ve bireysel müşterinin tahsilatlarına aracılık etmektedir.

Param, 2021 yılında Türkiye’nin lider ödüllendirme sistemi olan Momento Reklam ve Pazarlama Ticaret A.Ş.’nin çoğunluk hissesini, 2022 yılında ise Açık Bankacılık ve Online Tahsilat ürünleriyle fintech sektöründe hizmet sunan Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin tüm hisselerini almıştır.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital’in katıldığı ilk turda 200 milyon USD üstünde değerleme ile yatırım alan Param, 600’ün üzerinde çalışan sayısıyla finansal teknoloji sektöründe varlığını emin adımlarla sürdürmektedir.

Param, yeni yapılanmasıyla 250 kişilik teknoloji ekibi tarafından farklı ihtiyaçlar için geliştirdiği, içinde “E-Para”, “Cüzdan”, “Şimdi Al, Sonra Öde”, “Açık Bankacılık” ve “Processing”’in de bulunduğu 30’dan fazla ürününü, finansal teknoloji alanında bütünleşik hizmet veren ParamTech çatısı altında toplayarak bir ilke daha imza atmıştır. Böylelikle ParamTech, bir fintech kuruluşunun ilk anından son aşamasına kadar ihtiyacı olan tüm çözümlerini anahtar teslim olarak sunan ilk teknoloji firması olmuştur.

Bilgi ve birikimini Avrupa’ya transfer etmek amacıyla Param UK ismiyle Birleşik Krallık’ta faaliyete geçen Param, İngiltere’de çalışma olanağı sunarak, yeni istihdam alanları yaratmaya devam etmektedir.

İletişim için;

Telefon:

E-Posta:

Share

PARAM